Menopauza

BioBalance bol navrhnutý tak, aby pomáhal ženám zvládnuť zmeny v organizme, ktoré nastávajú v období vynechávania pravidelnosti menštruačného krvácania – perimenopauza ako aj v období po vymiznutí menštruácie – postmenopauza. Toto obdobie je síce fyziologické a nastáva v dôsledku poklesu ženských pohlavných hormónov, ale spája sa s množstvom nepríjemných príznakov ako sú návaly tepla a nočné potenie, zmeny nálad, precitlivenosť, úzkosť až depresia, poruchy spánku, dramatický pokles kostnej hmoty vedúci k osteoporóze, zvýšenie krvného tlaku, hladín cholestorolu a mnohým ďalším. Hormonálne zmeny sú spojené so znižovaním funkcie vaječníkov produkovať pohlavné hormóny (estrogén a progesterón). Mnohí lekári odporúčajú substituovať v priebehu menopauzy práve chýbajúce hormóny. Hovoríme o hormonálnej substitučnej terapii. Z dôvodu potenciálnych nežiaducich účinkov hormonálnej terapie, uprednostňujú menopauzálne ženy čoraz častejšie použitie prírodných látok, tzv. fytoestrogénov, ktorých účinky sú podobné účinkom prirodzených ženských pohlavných hormónov.

Biobalance obsahuje rastlinné estrogény z ďateliny a sóje. Účinkom fytoestrogénov na estrogénové receptory sa vysvetľuje ich úloha v redukcii symptómov menopauzy. Extrakt z červenej ďateliny je zdrojom fytoestrogénov a pomáha udržiavať komfort v období menopauzy. Pomáha ženám so zvládaním príznakov menopauzy, ako sú návaly horúčavy, potenie a podráždenosť u peri a postmenopauzálnych žien. Biologická aktivita extraktu zo sójových bôbov je spojená s prítomnosťou izoflavónu v sójových bôboch. Ako alternatívna liečba symptómov súvisiacich s menopauzou si izoflavón získal veľkú obľubu u žien po menopauze, ktoré majú obavy súvisiace s podstúpením hormonálnej substitučnej liečby.

BioBalance obsahuje okrem fytoestrogénov aj mnoho ďalších zložiek, ktoré majú harmonizujúci a blahodarný vplyv na ženský organizmus. Maca znižuje psychické symptómy vrátane úzkosti a depresie a znižuje mieru sexuálnej dysfunkcie u žien po menopauze nezávisle od estrogénovej a androgénnej aktivity. Baikalín má hepatoprotektívne, antioxidačné, antidpylipidemické, antilipogénne, protiobézne, protizápalové a antidiabetické účinky a je účinný pri liečbe obezity, inzulínovej rezistencie a nealkoholického stukovatenia pečene a dyslipidémie. Kyselina pantoténová prispieva k správnej syntéze a látkovej premene steroidných hormónov,  vitamínu D a niektorých neurotransmiterov. Rovnako ako horčík prispieva k zníženiu vyčerpania a únavy, prispieva k zdravej duševnej výkonnosti. Biotín prispieva k udržaniu zdravých vlasov a pokožky, k správnej látkovej premene makronutrientov a k zachovaniu zdravých slizníc. Rovnako ako horčík prispieva k správnej funkcii psychiky, k správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie, prispieva k správnemu fungovaniu nervového systému. Vitamín D, K2 a horčík prispievajú k udržaniu zdravých kostí a zubov a k udržaniu správneho fungovania svalov.

Zloženie: 1 kapsula obsahuje

Ďatelina červená extrakt 250 mg, Sója fazuľová extrakt 100 mg, baikalín 150 mg, Maca extrakt 50 mg, Griffonia simplicifolia 25 mg, vitamín B5 10 mg, vitamín D3 1000 UI, vitamín B7 75 mcg, vitamín K2 30 mcg, horčík (Aquamin TG) 30 mg

Odporúčané dávkovanie: 2 kapsule denne

Upozornenie: Nevhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Uchovávajte na suchom mieste pri teplote do 25 °C, v dobre uzatvorenom obale, mimo dosah malých detí. Výrobok chráňte pred mrazom, priamym slnečným žiarením a sálavým teplom. Ustanovená odporučená denná dávka sa nesmie presi­ahnuť. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy.

Vyberte si z našej ponuky