Kosti

Kosti sú pevnejšie ako betón či oceľ a odolné ako hliník!

Tvoria približne len 12 – 14% z našej celkovej hmotnosti a hoci sú navonok pevné zvnútra sú celkom mäkké – tvoria ich tkanivá a hubovitá hmota, dokonca aj voda.
Najdlhšou a zároveň najodolnejšou je stehenná kosť. Najviac kostí sa zase nachádza v rukách. A v nich máte aj ich celkové zdravie! Zdravý životný štýl, dostatok vápnika a vitamínov potrebných na jeho správne vstrebávanie je potrebné dopĺňať počas celého života. Ideálne prírodné, originálne a Slovenské.

Prírodný vápnik OVOVITAL®

OVOVITAL® je ideálnym prípravkom na doplnenie dennej potreby vápnika.
Prírodný vápnik OVOVITAL® sa od bežných prípravkov výrazne odlišuje tým, že nejde o chemicky pripravovanú vápenatú soľ, ale o prírodný produkt pripravený z vaječných škrupín konzumných slepačích vajec.
Prírodný vápnik OVOVITAL® okrem vápnika obsahuje aj iné dôležité minerály, ktoré vstrebávanie vápnika podporujú a to horčík, fosfor, stroncium, meď, zinok. Zároveň neobsahuje žiadne prídavné chemické látky ako sú farbivá a príchute, ktoré zaťažujú organizmus. Je preto vhodný aj pre ľudí s alergiami, pre deti, diabetikov, fenylketonurikov, celiatikov, ako i ľudí s laktózovou intoleranciou.
Ak chcete mať pevné kosti, krásne zuby, pružné cievy, zdravé srdce, silné svaly a dobrú imunitu, doprajte si dávku prírodného vápnika každý večer a každé ráno kombináciu vitamínov K2 a D3.

Vitamín K2 je novoobjavený v tukoch rozpustný vitamín, ktorý prispieva k udržaniu zdravých kostí a pravdepodobne znižuje riziko kardiovaskulárnych ochorení.

Vitamín K2 smeruje vápnik priamo do kostí a zubov a tým zabraňuje ukladaniu vápnika do ciev a mäkkých tkanív. Najnovšie výskumy potvrdili, že vitamín K2 dokáže vyplaviť z ciev existujúce usadeniny, čo znamená, že vitamín K2 a vitamín D3 by mali byť v povinnej výbave lekárničky ľudí, ktorí majú problém s vysokým krvným tlakom, cievami a kosťami.

Kosť je živé tkanivo, ktoré sa neustále odbúrava a obnovuje. Ak je v prevahe proces odbúrania, vtedy vzniká osteoporóza. Bunka s menom osteoclast odstraňuje staré kostné bunky, osteoblast zase naopak vytvára nové. Funkcia stavby kostí vie fungovať iba vtedy, ak je prítomný základný materiál, t.j. vápnik. Na to, aby sa vápnik v kostiach správne zabudoval a aby kosti boli kvalitné, je potrebný osteokalcín. Osteokalcín je schopný viazať vápnik a správne ho umiestniť a formovať len v prípade, že je prítomný dostatok vitamínu K2, ktorý ho aktivuje.

Vitamín K2 produkujú črevné baktérie a získavame ho aj zo stravy. Naše telo však nedokáže vytvoriť a prijať také množstvo vitamínu K2, aké skutočne potrebuje. Nedostatok vitamínu K2 môže prispieť k nárastu osteoporózy, kardiovaskulárnych ochorení a rakoviny, čoho sme svedkami v posledných desaťročiach.

Zvýšiť hladinu vitamínu K2 si môžete vitamínovými doplnkami, ktoré nájdete v našej ponuke.