MOVE pre prirodzene zdravé kĺby

2. mája 2022

Čo potrebujú zdravé kĺby?

Staré čínske príslovie hovorí, že už pri narodení máme daný počet nádychov, počet úderov srdca a počet pohybov ktorý zvládnu naše kĺby počas života. A je len na nás ako ich budeme využívať, alebo si ich počas života šetriť. Kĺby potrebujú pre svoje správne fungovanie, teda také, pri ktorom sa nadmerne neopotrebovávajú, dve veci. Pohyb a výživu.

POHYB
Pri pohybe totiž chrupavka, ktorá tvorí dôležitú časť kĺbu a ktorá sa vekom degeneruje, nasáva ako špongia synoviálnu tekutinu, ktorá ju obklopuje a vyživuje. Pri neaktivite zas túto tekutinu vyplavuje von a ak tento proces trvá dlho, nedostávajú sa do nej potrebné živiny
a môže vysychať. Tak sa poškodzuje a spôsobuje bolesť či stuhnutosť. Preto je pravidelný a správny pohyb dôležitým predpokladom čo najdlhšieho uchovania zdravej chrupavky.

VÝŽIVA
Druhým predpokladom je správna výživa bohatá na súčasti chrupavky, okolitých tkanív a synoviálnej tekutiny. Tieto látky sa nachádzajú takmer výlučne v živočíšnej strave, ako sú chrupavky, špiková kosť, alebo vývar z kostí. Ak nemáte v strave dostatok proteínov z týchto produktov je možné doplniť ich výživovým doplnkom.

PRÍRODNÝ VÝŽIVOVÝ DOPLNOK MOVE

Naša novinka, unikátny výživový doplnok MOVE je tvorený 100% prírodným komplexom proteínov, ktoré sa prirodzene vyskytujú v membránach vaječných škrupín. Špeciálnou technológiou ho získavame z vaječných škrupín, ktoré vyberáme z kontrolovaných chovov nosníc na Slovensku a v Čechách. Tento jedinečný komplex, ktorý spolu so škrupinou chráni a vyživuje vaječný žĺtok obsahuje viac ako 300 zložiek. Ako napríklad kolagén, elastín, kyselina hyalurónová, glukozamín či chondroitín sulfát. K týmto proteínom sme navyše pridali vitamín C z extraktu z plodu ruže šípovej, aby sme zachovali 100% prírodnosť výživového doplnku MOVE a zabezpečili lepšiu vstrebateľnosť jeho zložiek.

Všetky tieto zložky tak poskytujú kĺbom, šľachám a väzivám dokonalú podporu. Preukázateľne pomáha redukovať bolestivosť kĺbov, zlepšovať pohyblivosť a zmierňovať zápal. Je jediným vegetariánskym zdrojom kolagénu a je vo vegánskych kapsliach. Okrem toho tak, ako všetky naše výživové doplnky je bez lepku, laktózy a cukru.
Tak si spolu s ním UŽITE POHYB.